Obrazki

Konkurs na LOGO naszego Przedszkola!

Serdecznie zapraszamy do udziału w najważniejszym do tej pory konkursie!
Poszukujemy najlepszego projektu, który będzie przedstawiać LOGO naszego Przedszkola!
Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich zainteresowanych dzieci, ich rodziców i personelu Przedszkola nr 376 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie.

 

 • Konkurs trwa od 13 października do 12 listopada 2021 roku.
 • Na formacie A4 należy przedstawić projekt, mieszczący się w polu 15cm x 15cm
 • Projekt znaku graficznego (logo) powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania: strona internetowa, zaproszenia, dyplomy i inne.
 • Projekt należy złożyć w wersji papierowej lub elektronicznej:
  – W kopercie opatrzonej hasłem „KONKURS NA LOGO PRZEDSZKOLA” w sekretariacie placówki.
  – W formacie PDF na adres e – mailowy: grupazajaczki2018@gmail.com w tytule wpisując „KONKURS NA LOGO PRZEDSZKOLA”.
 • Składając pracę uczestnik dołącza następujące dane:
  – Imię i nazwisko.
  – Oświadczenie o wyrażeniu zgody na udział w konkursie (w tym zgodę na przetwarzanie danych osobowych i publikację wizerunku). Druk dostępny poniżej.
  – Oświadczenie o przeniesieniu autorskich praw majątkowych uczestnika. Dokument dostępny poniżej.
 • Trzy najlepsze projekty otrzymają dyplomy oraz drobne nagrody.

 

Więcej szczegółów w REGULAMINIE – warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zapoznanie się z nim, a także wypełnienie załączonych dokumentów.

Organizacja pracy w Przedszkolu nr 376 z Oddziałami Integracyjnymi zgodnie z zaleceniami GIS i MEN w trakcie trwania epidemii COVID-19

Organizacja pracy w Przedszkolu nr 376 z Oddziałami Integracyjnymi zgodnie z zaleceniami GIS i MEN w trakcie trwania epidemii COVID-19

 1. Przedszkole jest czynne w godzinach 6.30 – 17.00
 2. Należy przestrzegać rygorystycznie wszelkich środków ostrożności, tj. osłona nosa i ust (maseczka lub przyłbica), rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk przy wejściu do budynku (dzieci nie dezynfekują rąk)
 3. Dzieci przyprowadzane są do przedszkola w wyznaczonym czasie najpóźniej do godz 8.20.Od godz. 6.30 do 7.00 przyprowadzamy dzieci do grupy dyżurującej „Stokrotki”(sala nr 9).
 4. Od 8.30 następuje dezynfekcja szatni i części wspólnych.
 5. Odbieranie dzieci: od 12.00 do 14.30 i od godz.15.00, Prosimy o przestrzeganie godzin przyprowadzania i odbioru dziecka z przedszkola.
 6. Ze względów sanitarnych prosimy rodziców z wózkami dziecięcymi o pozostawianie ich przy drzwiach wejściowych.
 7. Ze względów organizacyjnych zarówno w godzinach porannych jak i popołudniowych grupy będą łączone. Informacje umieszczone zostaną przy każdej sali.
 8. Do przedszkola przyprowadzamy dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych, które nie jest zobowiązane do przebywania na kwarantannie/izolacji.
 9. Rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do przestrzeni wspólnej placówki, z zachowaniem zasady – jeden rodzic z dzieckiem w bezpiecznym odstępie od kolejnego rodzica.
 10. Czas pobytu rodziców/opiekunów w przedszkolu powinien być skrócony do niezbędnego minimum. Rodzic bez uzasadnionej, istotnej przyczyny, nie przemieszcza się po przedszkolu ponad to, co jest niezbędne do przyprowadzenia i odebrania dziecka.
 11. W zależności od potrzeb pielęgniarka mierzy dzieciom temperaturę. W przypadku objawów chorobowych (katar, kaszel, wysypka lub inne) rodzic zostanie poproszony o zaświadczenie lekarskie z adnotacją, że dziecko jest zdrowe i może uczęszczać do przedszkola.
 12. W przypadku, gdy wystąpi podwyższona temperatura lub objawy chorobowe w czasie przebywania w placówce, dziecko zostanie odizolowane od innych dzieci, a rodzic zostanie bezzwłocznie powiadomiony o konieczności pilnego odbioru dziecka.
 13. Dzieci nie przynoszą do przedszkola żadnych przedmiotów i zabawek. Wyjątkiem może być przytulanka do zasypiania dla 3-latków.Wskazane jest, aby rodzic upewnił się, czy w kieszeniach dziecka nie ma przedmiotów przyniesionych z domu.
 14. Przestrzegamy zasady niepodawania ręki na powitanie i pożegnanie.
 15. Dziecko po pożegnaniu z nauczycielem i opuszczeniu sali, nie wchodzi do niej ponownie.
 16. Wszelkie sprawy wychowawczo – opiekuńcze pomiędzy nauczycielem a rodzicem omawiane są drogą telefoniczną, e – mailową lub na indywidualnych konsultacjach.
Warsztaty dla ojców – jesteśmy po :)

W sobotę 16 października odbyły się w naszym przedszkolu po raz pierwszy (i miejmy nadzieję, że – nie ostatni) warsztaty dla ojców prowadzone przez ojca-trenera. Tato.Net zgromadził na całodniowych zajęciach 12 panów, którzy mieli niecodzienną okazję, aby wyłącznie w męskim gronie działać na rzecz swojego ojcostwa. Resztę niech zrelacjonują sami uczestnicy: Metodycznie zajęcia były fajnie i ciekawie przygotowane. Dużo materiału jak na te 9 godzin 😉 Osobiście jestem zadowolony i chętnie skorzystam w przyszłości ponownie z takich warsztatów. Kilka pomysłów przywiozłem do domu do wyznaczenia priorytetów i układania kalendarza w nowej odsłonie. Inny uczestnik: Był to dla mnie bardzo dobrze wykorzystany czas, aby potrenować i popracować nad formą swojego ojcostwa. Osobiście trudno mi się przekonać i przebrnąć przez różnego rodzaju poradniki, które czyta o rodzicielstwie moja żona i stara się mi je podsuwać, a sobotnie warsztaty były dla mnie zdecydowanie lepszą formą. Dlaczego?: 1. Byliśmy „tu i teraz” w swojej lokalnej społeczności – podobne problemy, ale każdy z nas miał różne pomysły i doświadczenia, z których możemy teraz czerpać. 2. To był jeden dzień, w którym tak naprawdę mogłem innym facetom opowiedzieć o swoim ojcostwie i posłuchać też jakie doświadczenia mają inni. Nigdy wcześniej nie miałem możliwości, a wśród znajomych nie ma raczej przestrzeni na takie rozmowy.  3. Warsztaty tato.net to dobry trening ojcostwa.  Jedną z nauk, którą na pewno wyniosę z warsztatów jest… „nie ważna jest racja, ważna jest relacja”.  4. Warsztaty pozwoliły mi przyjrzeć się swojemu ojcostwu i poznać podobieństwa i różnice do mojego ojca. 5. Poznać słabe i mocne strony tego, jakim jestem ojcem, a teraz mogę wyciągnąć wnioski i zaplanować działania na przyszłość. Tego wszystkiego nie dała mi jak do tej pory żadna literatura. Warsztaty były zupełnie inną formą przekazywania wiedzy, która osobiście do mnie lepiej trafia. Dla panów, którzy tej szansy nie wykorzystali, może być następna … Więcej informacji pod adresem: kropelki376@gmail.com

Zdjęcie z zasobów Tato.Net

Teatr lalek – warsztaty

Pacynki, lalki prosto z Afryki czy Azji oraz marionetki to tylko część tego, czym może być teatr lalek. Dzieci ze zdziwieniem odkryły dziś dzięki „Falkoshow”, że teatr lalek to także … magnesy, sznurki i gąbki. Okazało się, że z każdego z tych materiałów można stworzyć lalkę, która w rękach aktora ożywa, budząc zdumienie, radość, entuzjazm i otwierając szeroko drzwi wyobraźni.

„Jak rozmawiać trzeba z psem …”

W środę 13 października gościliśmy p. Martę i jej Jadzię, czyli Labradora retrivera. Dzieci z gr Kropelki i Zajączki oglądały to, co Jadzia potrafi, a p. Marta mówiła i ćwiczyła wraz z dziećmi sposób, w jaki należy zachowywać się wobec psów, aby i one i ludzie czuli się dobrze w swoim towarzystwie. Dzieci Jadzię karmiły, głaskały i mogły poczuć na ręce dotyk psiego języka 🙂 Co więcej – Jadzia zaprezentowała, jak się turla, prosi, łapie piłkę pyskiem, przybija piątkę i wykonuje wiele czynności wyłącznie na komendę. Aż by się chciało, aby Jadzia została z nami na dłużej 🙂

Spotkanie ze Strażakami

W piątek 8 października nasze Przedszkole odwiedzili Strażacy. Przyjechali do nas swoim strażackim wozem! Mieliśmy okazję posłuchać o zawodzie strażaka, przymierzyć kurtkę oraz kask. Największą atrakcją był pokaz lania wody z węża, a także zwiedzanie wozu. Bardzo dziękujemy za wizytę!

Spotkanie z Policjantami

W środę 6 października odwiedzili nasze Przedszkole funkcjonariusze z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów oraz przedstawiciel delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Rembertów. Tym razem to grupy młodsze miały okazję do spotkania. Dzieci zapoznały się z codzienną pracą policjantów. Utrwalały wiadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczyły się bezpiecznego poruszania się przez przejście dla pieszych. Dziękujemy za wizytę!

Stokrotki na spotkaniu z Policjantami

Koncert muzyki wykonywanej na … pile

Dziś, tj. 6 października, gościliśmy po raz kolejny zaprzyjaźniony zespół muzyczny, który tym razem zaprezentował muzykę wykonywaną na … pile.  Niezwykłe dźwięki wydobywane z tak nietypowego instrumentu wzbudzały ogromne zainteresowanie, intrygowały i uczyły, że oczywiste zastosowanie pewnych przedmiotów w rękach człowieka może nagle przerodzić się w coś zupełnie niezwykłego. Kreatywność górą! 🙂

 

Spotkanie z Policjantami

29 września odbyło się spotkanie sześciolatków z policjantami z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów. Utrwaliliśmy sobie wiadomości z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze. Pod czujnym okiem policjantów przechodziliśmy przez pasy dla pieszych, a także zwiedziliśmy policyjny radiowóz. Na koniec spotkania dostaliśmy upominki. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

„Warsztaty z drukowania 3D” dla dzieci 5 i 6 letnich

24 września odbyła się pierwsza z dwóch części warsztatów „Warsztaty dla dzieci z drukowania 3D” dla dzieci 5 i 6 letnich.

Przyszłość jest pełna zagadek i niespodzianek – pozostaje dla nas wielką niewiadomą. Zmieniające się trendy technologiczne potrafią nie tylko zachwycić ale również…przestraszyć. Na szczęście nasze dzieci możemy oswajać z nowinkami naukowymi od najmłodszych lat. Jednym z niezwykle popularnych na rynku urządzeń jest drukarka 3D!

Dzieci zobaczyły jakie przedmioty możemy wydrukować w technologii 3D oraz z jakich materiałów korzystamy.  W zespołach 2-3 osobowych miały za zadanie złożyć roboty 3D zgodnie z instrukcją. W trakcie zajęć drukowała się dla nas niespodzianka. którą finalnie okazał się być kotek. Na koniec zaprezentowano jeszcze jedno urządzenie jakim jest skaner 3D. Zobaczyliśmy w jaki sposób postać rzeczywista jest przenoszona do świata cyfrowego. WOW!

Program „Aktywny Warszawiak”

Informujemy, że nasze przedszkole przystąpiło do programu Aktywny Warszawiak, w ramach którego, w każdy piątek dla gr. 6 – latków będą przeprowadzane bezpłatne zajęcia z AKROBATYKI! W każdy piątek obowiązuje wygodny strój – najlepiej dres. 

Warsztaty dla ojców „Bliżej – pełna łączność”

Inicjatywa Tato.Net zaprasza na warsztaty „Bliżej – pełna łączność”, czyli na ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci.

Warsztat „Bliżej” ma na celu przekazanie metod pogłębiania relacji ojciec – dziecko. Zajęcia opierają się na czterech filarach efektywnego ojcostwa, do których zalicza się: zaangażowanie, stałość, znajomość dziecka i opiekuńczość.

Dlaczego warto zainwestować w swoje ojcostwo?

Dzięki tym warsztatom:

 • przekonasz się jak wielki wpływ mają ojcowie na swoje dzieci
 • lepiej poznasz, co jest mocną, a co słabą stroną Twojego ojcowania,
 • nauczysz się wdrażać w życie 4 podstawy dobrego ojcostwa: zaangażowanie,  konsekwencja, znajomość, wychowanie,
 • zobaczysz, które potrzeby swego dziecka zaspokajasz w sposób  wystarczający, a nad zaspokojeniem których musisz jeszcze popracować,
 • uzyskasz od innych ojców feedback (informację zwrotną) i odkryjesz  tajemnicę dobrego kontaktu z dzieckiem,
 • poznasz praktyczne metody budowy ojcowskiego planu działania.

Warsztat organizowany jest w ramach projektu współfinansowanego ze środków Urzędu Miasta Warszawa-Rembertów.

Więcej informacji pod linkiem: https://tato.net/warsztaty/blizej-pelna-lacznosc-warszawa-rembertow-148 

Szkolimy się – Pierwsza pomoc

Dnia 6 i 7 września 2021 roku nasza kadra brała udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wiedzę i umiejętności w tym zakresie powinno się systematycznie odświeżać. Podczas kursu przypomniałyśmy sobie zasady reanimacji krążeniowo-oddechowej u dorosłych i dzieci, jak prawidłowo wezwać pomoc, jak postąpić przy złamaniach kończyn, oparzeniach, skaleczeniach, omdleniach, zakrztuszeniach czy innych zdarzeniach, które mogą mieć miejsce podczas pracy.

Sesja fotograficzna

W tym tygodniu (6-10.09) w naszym przedszkolu odbędzie się sesja zdjęciowa – przed salami znajduje się informacja o dacie zdjęć w danej grupie. Pod warunkiem korzystnych warunków pogodowych, wraz z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego sesja odbędzie się w ogrodzie.

Sesja w klimacie naturalnym, wśród natury, ozdobiona scenografią nawiązującą do zbliżającej się jesieni. Zdjęcia grupowe, portretowe i przyjacielskie.

Zalecenia ubioru do zdjęć:

 • kolory jesieni pasujące do klimatu zdjęć: granat, czerwień, ciemna zieleń, musztardowy
 • w miarę możliwości stroje gładkie lub we wzory (kratki, paski, groszki – im większe wzory, tym lepiej)
 • ubrania bez nadruków postaci bajkowych, napisów firm itp.
 • spodnie niedresowe

Gotowe zdjęcia zostaną Państwu zaprezentowane w postaci galerii online, gdzie będzie można wybierać zdjęcia do druku odbitek i innych produktów.

Organizacja pracy Przedszkola od 1 września 2021 r.

ORGANIZACJA PRACY PRZEDSZKOLA od 1 września 2021 r.

PRZEDSZKOLE CZYNNE JEST
w godzinach 6.30 – 17.00

DZIECI PRZYPROWADZAMY
do godz. 8.20

od 8.30 dezynfekcja pomieszczeń, szatni i ciągów komunikacyjnych – drzwi wejściowe będą zamknięte

DZIECI ODBIERAMY
po obiedzie od 12.00 do 14.30
po podwieczorku od 15.00

Odbieranie w innych godzinach proszę ustalać wcześniej z wychowawcą w grupie

Prosimy o punktualne przyprowadzanie i odbieranie dzieci

Kocham Warszawę – Łapię deszczówkę!

Nasze przedszkole bierze udział w akcji „Kocham Warszawę – łapię deszczówkę!”

Inicjatorem akcji jest firma Veolia Polska. Już w 25 miejskich Przedszkolach w Warszawie zamontowali 50 zbiorników do łapania deszczówki oraz posadzili 50 drzew. Przed nami druga część projektu. Nasadzenia i montaże łącznie w 50 placówkach zakończą się do 31 października 2021 r.

Adaptacja – informacje dla rodziców nowo przyjętych trzylatków

Serdecznie zapraszamy Rodziców 3-latków na zebranie informacyjne, które odbędzie się w naszym przedszkolu 30 sierpnia o godz. 16.00 (bez dzieci).

Dnia 31 sierpnia w godz. 9.00 – 10.00 odbędą się spotkania adaptacyjne w poszczególnych grupach z udziałem rodziców i dzieci.

Ze względów epidemiologicznych prosimy, aby każde dziecko reprezentował tylko jeden rodzic. Prosimy również o przestrzeganie zasad zakrywania ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego na terenie przedszkola.

 

Informacje dotyczące wyprawki oraz rady na dobry początek – https://przedszkole376.waw.pl/adaptacja/

 

Skip to content