Notatki na marginesie

Konkurs na LOGO naszego Przedszkola!

Serdecznie zapraszamy do udziału w najważniejszym do tej pory konkursie!
Poszukujemy najlepszego projektu, który będzie przedstawiać LOGO naszego Przedszkola!
Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich zainteresowanych dzieci, ich rodziców i personelu Przedszkola nr 376 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie.

 

 • Konkurs trwa od 13 października do 12 listopada 2021 roku.
 • Na formacie A4 należy przedstawić projekt, mieszczący się w polu 15cm x 15cm
 • Projekt znaku graficznego (logo) powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania: strona internetowa, zaproszenia, dyplomy i inne.
 • Projekt należy złożyć w wersji papierowej lub elektronicznej:
  – W kopercie opatrzonej hasłem „KONKURS NA LOGO PRZEDSZKOLA” w sekretariacie placówki.
  – W formacie PDF na adres e – mailowy: grupazajaczki2018@gmail.com w tytule wpisując „KONKURS NA LOGO PRZEDSZKOLA”.
 • Składając pracę uczestnik dołącza następujące dane:
  – Imię i nazwisko.
  – Oświadczenie o wyrażeniu zgody na udział w konkursie (w tym zgodę na przetwarzanie danych osobowych i publikację wizerunku). Druk dostępny poniżej.
  – Oświadczenie o przeniesieniu autorskich praw majątkowych uczestnika. Dokument dostępny poniżej.
 • Trzy najlepsze projekty otrzymają dyplomy oraz drobne nagrody.

 

Więcej szczegółów w REGULAMINIE – warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zapoznanie się z nim, a także wypełnienie załączonych dokumentów.

Organizacja pracy w Przedszkolu nr 376 z Oddziałami Integracyjnymi zgodnie z zaleceniami GIS i MEN w trakcie trwania epidemii COVID-19

Organizacja pracy w Przedszkolu nr 376 z Oddziałami Integracyjnymi zgodnie z zaleceniami GIS i MEN w trakcie trwania epidemii COVID-19

 1. Przedszkole jest czynne w godzinach 6.30 – 17.00
 2. Należy przestrzegać rygorystycznie wszelkich środków ostrożności, tj. osłona nosa i ust (maseczka lub przyłbica), rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk przy wejściu do budynku (dzieci nie dezynfekują rąk)
 3. Dzieci przyprowadzane są do przedszkola w wyznaczonym czasie najpóźniej do godz 8.20.Od godz. 6.30 do 7.00 przyprowadzamy dzieci do grupy dyżurującej „Stokrotki”(sala nr 9).
 4. Od 8.30 następuje dezynfekcja szatni i części wspólnych.
 5. Odbieranie dzieci: od 12.00 do 14.30 i od godz.15.00, Prosimy o przestrzeganie godzin przyprowadzania i odbioru dziecka z przedszkola.
 6. Ze względów sanitarnych prosimy rodziców z wózkami dziecięcymi o pozostawianie ich przy drzwiach wejściowych.
 7. Ze względów organizacyjnych zarówno w godzinach porannych jak i popołudniowych grupy będą łączone. Informacje umieszczone zostaną przy każdej sali.
 8. Do przedszkola przyprowadzamy dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych, które nie jest zobowiązane do przebywania na kwarantannie/izolacji.
 9. Rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do przestrzeni wspólnej placówki, z zachowaniem zasady – jeden rodzic z dzieckiem w bezpiecznym odstępie od kolejnego rodzica.
 10. Czas pobytu rodziców/opiekunów w przedszkolu powinien być skrócony do niezbędnego minimum. Rodzic bez uzasadnionej, istotnej przyczyny, nie przemieszcza się po przedszkolu ponad to, co jest niezbędne do przyprowadzenia i odebrania dziecka.
 11. W zależności od potrzeb pielęgniarka mierzy dzieciom temperaturę. W przypadku objawów chorobowych (katar, kaszel, wysypka lub inne) rodzic zostanie poproszony o zaświadczenie lekarskie z adnotacją, że dziecko jest zdrowe i może uczęszczać do przedszkola.
 12. W przypadku, gdy wystąpi podwyższona temperatura lub objawy chorobowe w czasie przebywania w placówce, dziecko zostanie odizolowane od innych dzieci, a rodzic zostanie bezzwłocznie powiadomiony o konieczności pilnego odbioru dziecka.
 13. Dzieci nie przynoszą do przedszkola żadnych przedmiotów i zabawek. Wyjątkiem może być przytulanka do zasypiania dla 3-latków.Wskazane jest, aby rodzic upewnił się, czy w kieszeniach dziecka nie ma przedmiotów przyniesionych z domu.
 14. Przestrzegamy zasady niepodawania ręki na powitanie i pożegnanie.
 15. Dziecko po pożegnaniu z nauczycielem i opuszczeniu sali, nie wchodzi do niej ponownie.
 16. Wszelkie sprawy wychowawczo – opiekuńcze pomiędzy nauczycielem a rodzicem omawiane są drogą telefoniczną, e – mailową lub na indywidualnych konsultacjach.
Teatr lalek – warsztaty

Pacynki, lalki prosto z Afryki czy Azji oraz marionetki to tylko część tego, czym może być teatr lalek. Dzieci ze zdziwieniem odkryły dziś dzięki „Falkoshow”, że teatr lalek to także … magnesy, sznurki i gąbki. Okazało się, że z każdego z tych materiałów można stworzyć lalkę, która w rękach aktora ożywa, budząc zdumienie, radość, entuzjazm i otwierając szeroko drzwi wyobraźni.

„Jak rozmawiać trzeba z psem …”

W środę 13 października gościliśmy p. Martę i jej Jadzię, czyli Labradora retrivera. Dzieci z gr Kropelki i Zajączki oglądały to, co Jadzia potrafi, a p. Marta mówiła i ćwiczyła wraz z dziećmi sposób, w jaki należy zachowywać się wobec psów, aby i one i ludzie czuli się dobrze w swoim towarzystwie. Dzieci Jadzię karmiły, głaskały i mogły poczuć na ręce dotyk psiego języka 🙂 Co więcej – Jadzia zaprezentowała, jak się turla, prosi, łapie piłkę pyskiem, przybija piątkę i wykonuje wiele czynności wyłącznie na komendę. Aż by się chciało, aby Jadzia została z nami na dłużej 🙂

Spotkanie ze Strażakami

W piątek 8 października nasze Przedszkole odwiedzili Strażacy. Przyjechali do nas swoim strażackim wozem! Mieliśmy okazję posłuchać o zawodzie strażaka, przymierzyć kurtkę oraz kask. Największą atrakcją był pokaz lania wody z węża, a także zwiedzanie wozu. Bardzo dziękujemy za wizytę!

Spotkanie z Policjantami

W środę 6 października odwiedzili nasze Przedszkole funkcjonariusze z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów oraz przedstawiciel delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Rembertów. Tym razem to grupy młodsze miały okazję do spotkania. Dzieci zapoznały się z codzienną pracą policjantów. Utrwalały wiadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczyły się bezpiecznego poruszania się przez przejście dla pieszych. Dziękujemy za wizytę!

Stokrotki na spotkaniu z Policjantami

Koncert muzyki wykonywanej na … pile

Dziś, tj. 6 października, gościliśmy po raz kolejny zaprzyjaźniony zespół muzyczny, który tym razem zaprezentował muzykę wykonywaną na … pile.  Niezwykłe dźwięki wydobywane z tak nietypowego instrumentu wzbudzały ogromne zainteresowanie, intrygowały i uczyły, że oczywiste zastosowanie pewnych przedmiotów w rękach człowieka może nagle przerodzić się w coś zupełnie niezwykłego. Kreatywność górą! 🙂

 

Spotkanie z Policjantami

29 września odbyło się spotkanie sześciolatków z policjantami z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów. Utrwaliliśmy sobie wiadomości z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze. Pod czujnym okiem policjantów przechodziliśmy przez pasy dla pieszych, a także zwiedziliśmy policyjny radiowóz. Na koniec spotkania dostaliśmy upominki. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

„Warsztaty z drukowania 3D” dla dzieci 5 i 6 letnich

24 września odbyła się pierwsza z dwóch części warsztatów „Warsztaty dla dzieci z drukowania 3D” dla dzieci 5 i 6 letnich.

Przyszłość jest pełna zagadek i niespodzianek – pozostaje dla nas wielką niewiadomą. Zmieniające się trendy technologiczne potrafią nie tylko zachwycić ale również…przestraszyć. Na szczęście nasze dzieci możemy oswajać z nowinkami naukowymi od najmłodszych lat. Jednym z niezwykle popularnych na rynku urządzeń jest drukarka 3D!

Dzieci zobaczyły jakie przedmioty możemy wydrukować w technologii 3D oraz z jakich materiałów korzystamy.  W zespołach 2-3 osobowych miały za zadanie złożyć roboty 3D zgodnie z instrukcją. W trakcie zajęć drukowała się dla nas niespodzianka. którą finalnie okazał się być kotek. Na koniec zaprezentowano jeszcze jedno urządzenie jakim jest skaner 3D. Zobaczyliśmy w jaki sposób postać rzeczywista jest przenoszona do świata cyfrowego. WOW!

Program „Aktywny Warszawiak”

Informujemy, że nasze przedszkole przystąpiło do programu Aktywny Warszawiak, w ramach którego, w każdy piątek dla gr. 6 – latków będą przeprowadzane bezpłatne zajęcia z AKROBATYKI! W każdy piątek obowiązuje wygodny strój – najlepiej dres. 

Warsztaty dla ojców „Bliżej – pełna łączność”

Inicjatywa Tato.Net zaprasza na warsztaty „Bliżej – pełna łączność”, czyli na ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci.

Warsztat „Bliżej” ma na celu przekazanie metod pogłębiania relacji ojciec – dziecko. Zajęcia opierają się na czterech filarach efektywnego ojcostwa, do których zalicza się: zaangażowanie, stałość, znajomość dziecka i opiekuńczość.

Dlaczego warto zainwestować w swoje ojcostwo?

Dzięki tym warsztatom:

 • przekonasz się jak wielki wpływ mają ojcowie na swoje dzieci
 • lepiej poznasz, co jest mocną, a co słabą stroną Twojego ojcowania,
 • nauczysz się wdrażać w życie 4 podstawy dobrego ojcostwa: zaangażowanie,  konsekwencja, znajomość, wychowanie,
 • zobaczysz, które potrzeby swego dziecka zaspokajasz w sposób  wystarczający, a nad zaspokojeniem których musisz jeszcze popracować,
 • uzyskasz od innych ojców feedback (informację zwrotną) i odkryjesz  tajemnicę dobrego kontaktu z dzieckiem,
 • poznasz praktyczne metody budowy ojcowskiego planu działania.

Warsztat organizowany jest w ramach projektu współfinansowanego ze środków Urzędu Miasta Warszawa-Rembertów.

Więcej informacji pod linkiem: https://tato.net/warsztaty/blizej-pelna-lacznosc-warszawa-rembertow-148 

Szkolimy się – Pierwsza pomoc

Dnia 6 i 7 września 2021 roku nasza kadra brała udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wiedzę i umiejętności w tym zakresie powinno się systematycznie odświeżać. Podczas kursu przypomniałyśmy sobie zasady reanimacji krążeniowo-oddechowej u dorosłych i dzieci, jak prawidłowo wezwać pomoc, jak postąpić przy złamaniach kończyn, oparzeniach, skaleczeniach, omdleniach, zakrztuszeniach czy innych zdarzeniach, które mogą mieć miejsce podczas pracy.

Sesja fotograficzna

W tym tygodniu (6-10.09) w naszym przedszkolu odbędzie się sesja zdjęciowa – przed salami znajduje się informacja o dacie zdjęć w danej grupie. Pod warunkiem korzystnych warunków pogodowych, wraz z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego sesja odbędzie się w ogrodzie.

Sesja w klimacie naturalnym, wśród natury, ozdobiona scenografią nawiązującą do zbliżającej się jesieni. Zdjęcia grupowe, portretowe i przyjacielskie.

Zalecenia ubioru do zdjęć:

 • kolory jesieni pasujące do klimatu zdjęć: granat, czerwień, ciemna zieleń, musztardowy
 • w miarę możliwości stroje gładkie lub we wzory (kratki, paski, groszki – im większe wzory, tym lepiej)
 • ubrania bez nadruków postaci bajkowych, napisów firm itp.
 • spodnie niedresowe

Gotowe zdjęcia zostaną Państwu zaprezentowane w postaci galerii online, gdzie będzie można wybierać zdjęcia do druku odbitek i innych produktów.

Organizacja pracy Przedszkola od 1 września 2021 r.

ORGANIZACJA PRACY PRZEDSZKOLA od 1 września 2021 r.

PRZEDSZKOLE CZYNNE JEST
w godzinach 6.30 – 17.00

DZIECI PRZYPROWADZAMY
do godz. 8.20

od 8.30 dezynfekcja pomieszczeń, szatni i ciągów komunikacyjnych – drzwi wejściowe będą zamknięte

DZIECI ODBIERAMY
po obiedzie od 12.00 do 14.30
po podwieczorku od 15.00

Odbieranie w innych godzinach proszę ustalać wcześniej z wychowawcą w grupie

Prosimy o punktualne przyprowadzanie i odbieranie dzieci

Kocham Warszawę – Łapię deszczówkę!

Nasze przedszkole bierze udział w akcji „Kocham Warszawę – łapię deszczówkę!”

Inicjatorem akcji jest firma Veolia Polska. Już w 25 miejskich Przedszkolach w Warszawie zamontowali 50 zbiorników do łapania deszczówki oraz posadzili 50 drzew. Przed nami druga część projektu. Nasadzenia i montaże łącznie w 50 placówkach zakończą się do 31 października 2021 r.

Adaptacja – informacje dla rodziców nowo przyjętych trzylatków

Serdecznie zapraszamy Rodziców 3-latków na zebranie informacyjne, które odbędzie się w naszym przedszkolu 30 sierpnia o godz. 16.00 (bez dzieci).

Dnia 31 sierpnia w godz. 9.00 – 10.00 odbędą się spotkania adaptacyjne w poszczególnych grupach z udziałem rodziców i dzieci.

Ze względów epidemiologicznych prosimy, aby każde dziecko reprezentował tylko jeden rodzic. Prosimy również o przestrzeganie zasad zakrywania ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego na terenie przedszkola.

 

Informacje dotyczące wyprawki oraz rady na dobry początek – https://przedszkole376.waw.pl/adaptacja/

 

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Kochane Dzieci!

Z okazji Dnia Dziecka życzymy, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń.
Niech Wasze marzenia się spełniają!  

 

Skip to content