Notatki na marginesie

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” w naszym przedszkolu

Z wielką radością informujemy, że nasze przedszkole we wrześniu 2021 r. przystąpiło do I edycji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Pozyskaliśmy środki finansowe w wysokości 3000 zł na zakup książek -nowości wydawniczych dla dzieci oraz na promowanie czytelnictwa wśród przedszkolaków. Nowe, pięknie wydane książki wkrótce trafią do kącików czytelniczych w każdej sali. W ramach programu – 5 listopada odbyły się warsztaty rozwijające zainteresowania czytelnicze – dla dzieci z grup 5-6 latków – Spotkanie z Bajanką wokół książki „Komu zupki?”.

Fotorelacja z Festynu Przedszkolnego
Fotorelacja z Festynu Przedszkolnego

W sobotę 4 czerwca dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola spotkali się na Festynie Przedszkolnym. Atrakcji nie brakowało, a i pogoda okazała się dla nas łaskawa 🙂

Podsumowanie programu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne”
Podsumowanie programu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne”

Na zajęciach dzieci obejrzały film edukacyjny „ Skąd się biorą produkty ekologiczne?” Następnie przygotowały plakat „Zdrowe i niezdrowe jedzenie”. Dowiedziały się także, co to jest piramida żywienia: ile, czego i w jakich ilościach powinno się dziennie spożywać dla zachowania zdrowia. Rozmawiały również z nauczycielami na temat prawidłowego sposobu mycia rąk (kiedy i jak dokładnie należy to robić). Zajęcia były skierowane do pięcio- oraz sześciolatków i odbyły się w dniach 1 – 3 czerwca.

 

 

 

Dyżur wakacyjny – rekrutacja uzupełniająca
Dyżur wakacyjny – rekrutacja uzupełniająca

Wnioski (dostępne w sekretariacie) na wolne miejsca na dyżur wakacyjny składamy w sekretariacie do 06.06.2022 r. do godz. 16.00.

Informacje o zakwalifikowaniu będą dostępne w sekretariacie w dniu 10.06.2022 r.

Opłata za żywienie dziecka zakwalifikowanego (dzienna stawka wynosi 12 zł)

Tydzień I 04-08.07.2022 60 zł
Tydzień II 11-15.07.2022 60 zł
Tydzień II 18-22.07.2022 60 zł
Wszystkie tygodnie 04-22.07.2022 180 zł

 Opłatę należy uiścić na konto do 15.06.2022 r. Nr konta: 89 1030 1508 0000 0005 5066 5042

 W tytule proszę wpisać: imię i nazwisko dziecka – opłata za dyżur wakacyjny

Nieopłacenie w terminie jest równoznaczne z rezygnacją z dyżuru.

Dzień Dziecka w naszym przedszkolu
Dzień Dziecka w naszym przedszkolu

Z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu miało miejsce wiele wydarzeń-niespodzianek, których celem było sprawić jak najwięcej radości Bohaterom dzisiejszego dnia 🙂 Prezenty małe i duże, domek prosto z bajki i lody prosto z lodziarni to tylko niektóre atrakcje 🙂 Zarówno zespół pracowników naszego przedszkola jak i rodzice – chcielibyśmy bardzo, aby dzieci mogły bez przeszkód, z radością i w poczuciu własnej wartości rozwijać się i odkrywać piękno świata. Życzymy im tego z całego serca !!!

 

Program edukacyjny „Skąd się biorą produkty ekologiczne”
Program edukacyjny „Skąd się biorą produkty ekologiczne”

Drodzy rodzice,

w terminie 1- 3 czerwca w naszym przedszkolu zostanie przeprowadzony PROGRAM EDUKACYJNY:

„Skąd się biorą produkty ekologiczne”.

Grupy wiekowe: 5-6 latki

Osoby prowadzące zajęcia : wychowawcy grup

Koordynator programu w placówce: Sylwia Pełka

Cel programu:

Zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat

Główne założenia programu:

▪ zrozumienie, czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,

▪ kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,

▪ propagowanie zdrowego stylu życia,

▪ zwiększenie wiedzy i świadomości przedszkolaków  o nawykach higieniczno – zdrowotnych.

Program „Skąd się biorą produkty ekologiczne” jest realizowany pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej m. st. Warszawy (Oddział Promocji Zdrowia).

Adaptacja – informacja dla rodziców

Zaproszenie na festyn i adaptacja 3-latków

Serdecznie zapraszamy dzieci nowoprzyjęte do naszej placówki na rodzinny festyn przedszkolny, który odbędzie się 04.06.2022 (sobota) w godzinach 10.00- 13.00 na terenie naszego ogrodu przedszkolnego.

Spotkania adaptacyjne odbędą się:

  • 29.08. 2022 (poniedziałek) godz.17.00 zebranie z rodzicami (bez dzieci)
  • 30.08.2022 (wtorek) godz.10.00 spotkanie z dziećmi w poszczególnych grupach.
Weekend pełen wrażeń w Rembertowie

Wydział Kultury i Promocji Urzędu Dzielnicy m.st. Warszawy z wielką przyjemnością zapraszamy na weekend pełen wrażeń, który upłynie pod znakiem wspólnej, rodzinnej zabawy na piknikach z okazji Dnia Dziecka i otwarcia Art Festiwalu Rembertów.

Dzień Dziecka będziemy hucznie świętować 28 maja w Strefie Sportu przy ul. Strażackiej 121, zaś 29 maja spotkamy się na parkingu przed Ratuszem by oficjalnie rozpocząć Art Festiwal Rembertów. Więcej szczegółów poniżej:

Zaproszenie_Art Festiwal Rembertów 2022

Zaproszenie_Dzień Dziecka 2022

 

 

Nasze „ogródki”
Nasze „ogródki”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach projektu ekologicznego zostały zakupione 3 nowe skrzynki do przedszkola, aby każda grupa miała swój własny „ogródek”. Dzieci wraz z nauczycielami zasadziły zioła, warzywa oraz kwiaty. Mali ogrodnicy codziennie oglądają, co zmieniło się w ich ogródkach oraz podlewają swoje roślinki, aby ładnie rosły i cieszyły oko 🙂

Festyn Przedszkolny już niebawem!
Festyn Przedszkolny już niebawem!

Serdecznie zapraszamy całą społeczność naszego przedszkola na nasz festyn. Po dłuższej przerwie ponownie będzie okazja do wspólnej zabawy w ramach tego niecodziennego wydarzenia 🙂 Czeka wiele atrakcji, o których więcej na plakacie w holu naszego przedszkola. Spotykamy się w sobotę 4 czerwca w godz. 10.00-13.00. Do zobaczenia 🙂

„Rolka i jej marzenia” wystawa prac konkursowych
„Rolka i jej marzenia” wystawa prac konkursowych

W holu naszego przedszkola można już oglądać prace, które zostały stworzone przez każdą z naszych grup w ramach konkursu „Rolka i jej marzenia”. Ogromne wrażenie robią powstałe dzieła, które nie tylko „spełniły marzenia rolki”, ale pokazały, że wyobraźnia i kreatywność potrafią przemienić nawet najprostsze przedmioty w piękne i zaskakujące rękodzieła!

Wyniki konkursu plastycznego „Dzieci wspierają Ukrainę”

W konkursie organizowanym przez Dom Kultury Rembertów laureatami zostały dzieci z grup: Słoneczka i Zajączki. Gratulujemy!

Konkurs EkoModa rozstrzygnięty!
Konkurs EkoModa rozstrzygnięty!

22 kwietnia z okazji przypadającego Dnia Ziemi został rozstrzygnięty konkurs ekologiczny EkoModa. Adresatami konkursu były dzieci z naszej placówki, które z pomocą swoich niezastąpionych rodziców, wykonały ekologicznego stroje, wykorzystując odpady nadające się do recyklingu. Nasi uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością. Gratulujemy pomysłów i życzymy dalszych sukcesów:)

Otwarcie kącika czytelniczego „Książka w podróży”

Zachęcamy dzieci i rodziców do odwiedzania naszej przedszkolnej biblioteczki (na holu głównym przy akwarium).

 

Kącik czytelniczy KSIĄŻKA W PODRÓŻY

Zasady korzystania są proste:

  1. wybierz książkę
  2. zabierz ją do domu
  3. przeczytaj razem z rodzicami
  4. przynieś ją z powrotem i wybierz kolejną

Nasze książki są rozpoznawalne – mają przedszkolną naklejkę.

CZYTAJCIE! 20 minut dziennie! CODZIENNIE!

Światowy Dzień Książki w naszym przedszkolu
Światowy Dzień Książki w naszym przedszkolu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z okazji Światowego Dnia Książki, który przypada na dzień 23 kwietnia, każda grupa przygotowała plakat przedstawiający ulubione książki. W ten sposób powstała wspaniała wystawa, którą teraz mogą podziwiać wszyscy: dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola. To prawdziwe dzieła sztuki 🙂 W podziękowaniu za zespołową pracę dzieci otrzymały zakładki do książek, które przedszkole pozyskało bezpłatnie z FUNDACJI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.

Projekt jest realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

 

 

 

 

Przedstawienie wielkanocne
Przedstawienie wielkanocne

W czwartek 14 kwietnia teatr Falkoshow zabrała dzieci w podróż poprzez pory roku wraz z Rokokoko, który przebył drogę od małego kurczęcia aż do dorosłego koguta, spotykając w tym czasie różne wiejskie zwierzęta. Bohater odnalazł swój dom i pożyteczne zajęcie, o których marzył. Podróży towarzyszyła muzyka wykonywana na żywo na miniaturowym akordeonie. Sentymentalny nastrój, piękne dekoracje i interaktywność sprawiły, że dzieci mogły prawie realnie wejść w świat teatru „wyczarowanego” w Lanckoronie.

Kiermasz wielkanocny
Kiermasz wielkanocny

W środę 13 kwietnia odbył się w naszym przedszkolu kiermasz ozdób wielkanocnych, które zostały przygotowane przez dzieci na konkurs Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna. Wszystkim autorom przepięknych prac gratulujemy pomysłowości i staranności wykonania – powstały prawdziwe dzieła!

Życzenia na Wielkanoc 2022
Teatr BelCanto „Piotruś w Paryżu”
Teatr BelCanto „Piotruś w Paryżu”

Dzieci wraz z tytułowym Piotrusiem i jego ciocią podróżowały po Paryżu – przy dźwiękach francuskiej muzyki i w towarzystwie magika, który prezentowała swoje zaskakujące zdolności i pozwalał dzieciom odkryć, że one również potrafią czarować 🙂

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W poniedziałek 4 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU. Na zajęciach dydaktycznych dzieci dowiedziały się, jakie są rodzaje niepełnosprawności, czym się charakteryzują oraz usłyszały, że choć każdy z nas jest inny, to zasługuje na szacunek, gdyż inny nie oznacza gorszy.
Następnie dzieci wykonały plakaty pt. WSZYSCY JESTEŚMY RÓWNI.

Skip to content