Right Sidebar

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” w naszym przedszkolu

Z wielką radością informujemy, że nasze przedszkole we wrześniu 2021 r. przystąpiło do I edycji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Pozyskaliśmy środki finansowe w wysokości 3000 zł na zakup książek -nowości wydawniczych dla dzieci oraz na promowanie czytelnictwa wśród przedszkolaków. Nowe, pięknie wydane książki wkrótce trafią do kącików czytelniczych w każdej sali. W ramach programu – 5 listopada odbyły się warsztaty rozwijające zainteresowania czytelnicze – dla dzieci z grup 5-6 latków – Spotkanie z Bajanką wokół książki „Komu zupki?”.

Festyn Przedszkolny już niebawem!
Festyn Przedszkolny już niebawem!

Serdecznie zapraszamy całą społeczność naszego przedszkola na nasz festyn. Po dłuższej przerwie ponownie będzie okazja do wspólnej zabawy w ramach tego niecodziennego wydarzenia 🙂 Czeka wiele atrakcji, o których więcej na plakacie w holu naszego przedszkola. Spotykamy się w sobotę 4 czerwca w godz. 10.00-13.00. Do zobaczenia 🙂

„Rolka i jej marzenia” wystawa prac konkursowych
„Rolka i jej marzenia” wystawa prac konkursowych

W holu naszego przedszkola można już oglądać prace, które zostały stworzone przez każdą z naszych grup w ramach konkursu „Rolka i jej marzenia”. Ogromne wrażenie robią powstałe dzieła, które nie tylko „spełniły marzenia rolki”, ale pokazały, że wyobraźnia i kreatywność potrafią przemienić nawet najprostsze przedmioty w piękne i zaskakujące rękodzieła!

Wyniki konkursu plastycznego „Dzieci wspierają Ukrainę”

W konkursie organizowanym przez Dom Kultury Rembertów laureatami zostały dzieci z grup: Słoneczka i Zajączki. Gratulujemy!

Konkurs EkoModa rozstrzygnięty!
Konkurs EkoModa rozstrzygnięty!

22 kwietnia z okazji przypadającego Dnia Ziemi został rozstrzygnięty konkurs ekologiczny EkoModa. Adresatami konkursu były dzieci z naszej placówki, które z pomocą swoich niezastąpionych rodziców, wykonały ekologicznego stroje, wykorzystując odpady nadające się do recyklingu. Nasi uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością. Gratulujemy pomysłów i życzymy dalszych sukcesów:)

Otwarcie kącika czytelniczego „Książka w podróży”

Zachęcamy dzieci i rodziców do odwiedzania naszej przedszkolnej biblioteczki (na holu głównym przy akwarium).

 

Kącik czytelniczy KSIĄŻKA W PODRÓŻY

Zasady korzystania są proste:

  1. wybierz książkę
  2. zabierz ją do domu
  3. przeczytaj razem z rodzicami
  4. przynieś ją z powrotem i wybierz kolejną

Nasze książki są rozpoznawalne – mają przedszkolną naklejkę.

CZYTAJCIE! 20 minut dziennie! CODZIENNIE!

Światowy Dzień Książki w naszym przedszkolu
Światowy Dzień Książki w naszym przedszkolu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z okazji Światowego Dnia Książki, który przypada na dzień 23 kwietnia, każda grupa przygotowała plakat przedstawiający ulubione książki. W ten sposób powstała wspaniała wystawa, którą teraz mogą podziwiać wszyscy: dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola. To prawdziwe dzieła sztuki 🙂 W podziękowaniu za zespołową pracę dzieci otrzymały zakładki do książek, które przedszkole pozyskało bezpłatnie z FUNDACJI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.

Projekt jest realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

 

 

 

 

Przedstawienie wielkanocne
Przedstawienie wielkanocne

W czwartek 14 kwietnia teatr Falkoshow zabrała dzieci w podróż poprzez pory roku wraz z Rokokoko, który przebył drogę od małego kurczęcia aż do dorosłego koguta, spotykając w tym czasie różne wiejskie zwierzęta. Bohater odnalazł swój dom i pożyteczne zajęcie, o których marzył. Podróży towarzyszyła muzyka wykonywana na żywo na miniaturowym akordeonie. Sentymentalny nastrój, piękne dekoracje i interaktywność sprawiły, że dzieci mogły prawie realnie wejść w świat teatru „wyczarowanego” w Lanckoronie.

Kiermasz wielkanocny
Kiermasz wielkanocny

W środę 13 kwietnia odbył się w naszym przedszkolu kiermasz ozdób wielkanocnych, które zostały przygotowane przez dzieci na konkurs Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna. Wszystkim autorom przepięknych prac gratulujemy pomysłowości i staranności wykonania – powstały prawdziwe dzieła!

Życzenia na Wielkanoc 2022
Teatr BelCanto „Piotruś w Paryżu”
Teatr BelCanto „Piotruś w Paryżu”

Dzieci wraz z tytułowym Piotrusiem i jego ciocią podróżowały po Paryżu – przy dźwiękach francuskiej muzyki i w towarzystwie magika, który prezentowała swoje zaskakujące zdolności i pozwalał dzieciom odkryć, że one również potrafią czarować 🙂

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W poniedziałek 4 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU. Na zajęciach dydaktycznych dzieci dowiedziały się, jakie są rodzaje niepełnosprawności, czym się charakteryzują oraz usłyszały, że choć każdy z nas jest inny, to zasługuje na szacunek, gdyż inny nie oznacza gorszy.
Następnie dzieci wykonały plakaty pt. WSZYSCY JESTEŚMY RÓWNI.

Warsztaty Długopis 3D
Warsztaty Długopis 3D

W piątek 1 kwietnia odbyły się Warsztaty „Długopis 3D” dla grup 6-latków. Spotkanie z tak niecodzienną technologią sprawiło dzieciom ogromną frajdę 🙂 W środę 7 kwietnia taka przygoda czeka również 5-latki 🙂

II ETAP MONTAŻU GIER TERENOWYCH W NASZYM PRZEDSZKOLU
II ETAP MONTAŻU GIER TERENOWYCH W NASZYM PRZEDSZKOLU

Pragniemy poinformować, że na terenie naszego ogrodu pojawiły się nowe gry terenowe dla przedszkolaków. Mamy nadzieję, że strefa gier będzie cieszyła wszystkie dzieci i uatrakcyjni pobyt na świeżym powietrzu. Miłej zabawy!

Teatr Falko-show

Pod koniec marca gościliśmy ponownie teatr Falko-show. Tym razem dzieci mogły poznać sztukę ukrytą w drewnie i stać się świadkami tego, jak z kawałka drewna powstaje lalka-aktor, prawie jak żywa 🙂

Logorytmika w naszym przedszkolu
Logorytmika w naszym przedszkolu

W czwartek 17 marca kadra pedagogiczna naszego przedszkola wzięła udział w warsztatach poświęconych prowadzeniu zajęć dla dzieci przy użyciu logorytmiki. Jest to metoda, która poprzez połączenie ruchu, muzyki i elementów logopedii wspiera rozwój mowy u dzieci. Warsztaty prowadził p. Piotr Tolsdorf – muzyk i logopeda, pracujący z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz ze studentami.

Warsztaty „Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie…” i ważna propozycja
Warsztaty „Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie…” i ważna propozycja

We wtorek 15 marca odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty poświęcone temu jak rozmawiać z dziećmi o wojnie prowadzone przez psychologa dziecięcego i psychoterapeutkę p. Sonię Grad. W spotkaniu wzięli udział chętni nauczyciele i ukraińskie mamy, których dzieci zostały przyjęte do naszego przedszkola w związku z wojną w Ukrainie. Przekazane informacje, rozmowy i wspólna praca nad tak trudnym tematem stały się ważnym wsparciem tak dla kadry przedszkola w pracy pedagogicznej jak i dla mam w relacjach ze swoimi pociechami.

Zachęcamy do obejrzenia webinaru z udziałem p. dr Aleksandry Piotrowskiej:

 

 

„Od dzieci dla dzieci” pomoc dzieciom z Ukrainy
„Od dzieci dla dzieci” pomoc dzieciom z Ukrainy

W poszczególnych grupach można całkowicie dobrowolnie włączyć się w zbiórkę Kinder Niespodzianek dla dzieci, które wraz z rodzicami oczekują na warszawskich dworcach PKP na dalszą pomoc. Akcję zainicjowała i koordynuje jedna z mam z grupy Tygryski, włączyły się już Kropelki – zapraszamy kolejne grupy! Dzieci, do których Kinder Niespodzianki trafiają, mają dzięki nim radość, której tak bardzo potrzebują… Akcja trwa do odwołania. Kinder Niespodzianki prosimy dostarczać do grup.

Skip to content