XVIII Ogólnopolski tydzień czytania dzieciom 1-9.06.2019

XVIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM 1-9.06.2019

SPORTOWCY CZYTAJĄ DZIECIOM. WYCHOWANIE PRZEZ SPORT I CZYTANIE.

5 – 6.06 – przeczytałyśmy naszym dzieciom wiersz „Lokomotywa” J. Tuwima, opowiadania sportowe „Gol” R. Piątkowskiej i „Basia i piłka nożna” Z. Staneckiej. Przygotowałyśmy też na naszym nowym, wspaniałym boisku sportowym – tor przeszkód dla każdego dziecka (bez rywalizacji – dzieci świetnie się bawiły ćwicząc na świeżym powietrzu!).

7.06 (piątek)odbyło się spotkanie ze znakomitym sportowcem panem Pawłem Mikołajczakiem – siatkarzem klubu  ONICO Warszawa. Pan Paweł przeczytał dzieciom swoje ulubione wiersze J. Brzechwy, opowiedział o zaletach aktywności fizycznej, o zasadach gry w piłkę siatkową, odpowiadał na interesujące pytania dzieci, a na koniec na boisku przedszkolnym zaprezentował dzieciom odbicie górą i dołem. Dzieci bardzo chętnie ćwiczyły z panem Pawłem. Mogły też podziwiać prawdziwy medal zdobyty przez klub ONICO Warszawa.

Dzieci słuchając wierszy i opowiadań rozwijały swoją wyobraźnię, a bawiąc się na boisku ćwiczyły mięśnie. To była naprawdę fantastyczna zabawa!