Od dzieci dla dzieci. Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie. Rozmowy o tym, co dobre, a co złe…(w 6-latkach)

Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania E. Nowak pt. „Kot, który zgubił swój dom”. To opowiadanie o pewnej rodzinie, która z powodu wojny musiała opuścić swój dom i swój kraj. Rodzina miała kota, którego zabrała ze sobą. Niestety podczas ucieczki kot zaginął. Ta historia zakończyła się dobrze. Dzięki pomocy wielu osób (wolontariuszy) rodzina odnalazła swojego kota. Rozpoczęła życie w innym kraju. Dzieci trafiły do nowej szkoły i przedszkola, znalazły nowych kolegów i koleżanki. Mogły żyć bezpiecznie, spokojnie i szczęśliwie daleko od wojny.

Podczas zajęć przedszkolaki zobaczyły eksperyment, który miał zobrazować to, jak zło słabnie, traci moc pod wpływem fali dobra – dobrych uczynków (np. zbieranych Kinder jajek). Na koniec dzieci wspólnie wykonały plakat dla dzieci z Ukrainy:  Jesteśmy z Wami! Wierzymy, że DOBRO zwycięży zło!