Gomasio – posypka na kanapkę

Gomasio jest obecne w naszej przedszkolnej kuchni cały czas. Robimy go, bo dzieci to uwielbiają. Nieprawdopodobnie wzbogaca smak potraw, a co najważniejsze ma ogromnie pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Sól po uprażeniu z sezamem, nie wywołuje pragnienia, a co więcej neutralizuje działanie cukru i słodyczy na nasz organizm! Zawiera wiele cennych witamin: wit. A, wit. E, witaminy z grupy B oraz składniki mineralne tj.: cynk, fosfor, magnes, potas, wapń i żelazo.

Składniki:
300 g sezamu
300 g siemienia lnianego
sól w proporcji 1:8 – najlepiej kopalniana, nierafinowana

Podgrzewamy patelnię i wrzucamy na nią najpierw sól a po chwili nasiona. Prażymy na średnim ogniu mieszając. Kiedy nasiona się rozgrzeją, zaczynają strzelać jak popcorn. Przykryj pokrywką i wstrząsaj patelnią. Nie spal nasion! Po mniej więcej 10 min wyłącz gaz i poczekaj aż przestaną strzelać. Odstaw na chwilę aby mieszanka przestygła. Potem zmiel w makutrze przy pomocy kulki (możesz to zrobić w blenderze ale zgodnie z teorią moich nauczycieli, najlepsze jest ręcznie miażdżone). Kręcić trzeba tak długo aż z części zrobi się proszek a część nasion pozostanie w całości.  Przesyp do słoiczka, szczelnie zamknij i zjadaj kiedy tylko chcesz!