Góra Grosza XXI edycja

Nasze przedszkole kolejny raz bierze udział w akcji Góra Grosza XXI edycja 26.10.2020-31.05.2021

Skarbonka znajduje się w holu głównym przedszkola. Zachęcamy do udziału!

O akcji:

Góra Grosza startuje!
Przyłączcie się i razem usypmy 21. wielką Górę Grosza.
To niezwykła Góra w niezwykłych czasach, bo ten rok szkolny to duże wyzwanie dla nas wszystkich. Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji – sami jesteśmy rodzicami uczniów i przedszkolaków. Prowadzimy też domy dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mieszkają ze swoimi rodzicami i współpracujemy z rodzinami zastępczymi.
Doświadczenia nauki domowej pokazały nam, jak ważny jest każdy gest życzliwości i dobroci, jeszcze żywiej uświadomiły, co znaczy wzajemna pomoc. W Górze Grosza każdy najdrobniejszy grosik ma wartość i moc. Bądźmy blisko bez względu na odległość.
Potrzebujemy Was, by pomagać dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają z rodzicami. Dla nich zbierajmy Górę Grosza!
Przekazane przez Was monety to realna pomoc dla bardzo wielu dzieci. Dla niektórych to wsparcie materialne, dla tych z zaległościami w nauce – korepetycje. Dla innych – możliwość rozwijania talentu lub też dofinansowanie wychowanków na progu samodzielności. Dla całych rodzin możliwość otrzymania wsparcia w Ośrodkach Specjalistycznych „Port”.
Dzięki Wam nasza działalność jest możliwa! To, że zmieniamy los dzieci i rodzin to również Wasza wielka zasługa! Cieszymy się, że jesteście z nami!
Bardzo serdecznie Wam dziękujemy w imieniu dzieci, które otrzymały i otrzymają pomoc oraz naszego Zespołu, który pracuje nad akcją Góra Grosza.

Elżbieta Prządka – Koordynatorka akcji Góra Grosza
Iwona Niemasz – Przewodnicząca Towarzystwa Nasz Dom

Informacje o akcji

Cel Góry Grosza

Naszym zdaniem, najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. Około 70 tysięcy dzieci przebywających w pieczy zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.